Герб Дніпропетровської області


Українська ВерсіяEnglish Version
  Сьогоднi: 09 вересня 2010 року
Головна сторінка  Офіційні документи 
Рішення обласної ради


Про обласний бюджет на 2008 рік

Відповідно до Конституції України, керуючись Бюджетним кодексом України, законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, на підставі листа Міністерства фінансів України від 27 грудня 2007 року № 31-11020-14-5/29049 щодо основних підходів та показників до формування місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин на 2008 рік, висновків постійних комісій обласної ради обласна рада в и р і ш и л а:

  1. Установити загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2008 рік у сумі 3097840,8 тис. грн.
    Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити в сумі 2789310,5 тис. грн, спеціального фонду бюджету – 308530,3 тис. грн, у тому числі бюджету розвитку – 70677,5 тис. грн (додаток 1).
  2. Затвердити загальний обсяг видатків обласного бюджету на 2008 рік у сумі 3097840,8 тис. грн, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету в сумі 2789310,5 тис. грн та видатків спеціального фонду бюджету – 308530,3 тис. грн за функціональною (додаток 2) та відомчою (додаток 3) структурами бюджету.

  3. Установити розмір оборотної касової готівки обласного бюджету в сумі 10000,0 тис. грн.

  4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4) на 2008 рік: коштів, що передаються до державного бюджету, у сумі 47651,0 тис. грн;

    додаткової дотації з державного бюджету бюджетам міст та районів відповідно до статті 40 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 13345,5 тис. грн;
    субвенцій із державного бюджету бюджетам міст та районів у сумі 1381977,0 тис. грн, із них:
    на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 856097,6 тис. грн;

    на будівництво і придбання житла військовослужбовцям та особам рядового і начальницького складу, звільненим у запас або відставку за станом здоров’я, віком, вислугою років та у зв’язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання, членам сімей з числа цих осіб, які загинули під час виконання ними службових обов’язків, а також учасникам бойових дій в Афганістані та воєнних конфліктів у сумі 2820,2 тис. грн;

    на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот у сумі 386445,8 тис. грн;

    на надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 87052,3 тис. грн;

    на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 14250,5 тис. грн;

    на здійснення виплат, визначених Законом України „Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України „Про освіту”, педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів”, у сумі 29139,0 тис. грн;

    на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною” у сумі 3030,0 тис. грн;

    на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у сумі 1241,6 тис. грн;

    на фінансування у 2008 році Програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2007 року в сумі 1900,0 тис. грн;

    субвенцій, що передаються з обласного бюджету до державного бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів у сумі 19891,0 тис. грн, із них:
    • на природоохоронні заходи в сумі 14531,9 тис. грн;
    • на капітальні вкладення в сумі 4500,0 тис. грн;
    • на охорону і раціональне використання земель у сумі 859,1 тис. грн;
    субвенцій з обласного бюджету бюджетам міст та районів у сумі 72444,0 тис. грн, із них:
    на утримання притулків для дітей у сумі 8740,0 тис. грн;
    на виконання заходів Програми пошуку і впорядкування в Дніпропетровській області пам’ятних місць та поховань жертв війни, політичних репресій і голодомору на 2008 – 2010 роки в сумі 3000,0 тис. грн;
    на придбання та капітальний ремонт приміщень сільських та селищних рад у сумі 2081,9 тис. грн;
    на виконання обласної міжгалузевої комплексної програми „Здоров’я нації на 2002 – 2011 роки” та програми „Забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності в Дніпропетровській області на 2003 – 2009 роки” в сумі 3000,0 тис. грн;

    на природоохоронні заходи в сумі 55 622,1 тис. грн;

    субвенцій іншим бюджетам на виконання інвестиційних проектів у сумі 4977,5 тис. грн.

    Рекомендувати міським головам, головам районних рад у двомісячний термін привести у відповідність форму власності притулків для дітей, розташованих у містах та районах області, залежно від їх наповнюваності, з подальшим розмежуванням видатків відповідно до вимог статей 89, 90 Бюджетного кодексу України та визначенням головного розпорядника коштів.

    Установити, що субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам на виконання обласної міжгалузевої комплексної програми „Здоров’я нації на 2002 – 2011 роки” та програми „Забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності в Дніпропетровській області на 2003 – 2009 роки” використовується на підставі пропозицій депутатів обласної ради.

    З метою ефективного використання коштів субвенцій з державного бюджету на фінансування державних програм соціального захисту населення надати право голові обласної ради за поданням голови облдержадміністрації протягом бюджетного року своїми розпорядженнями перерозподіляти їх річні обсяги між бюджетами міст та районів, виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій та допомог населенню з подальшим затвердженням їх на сесіях обласної ради.

    Надати право голові обласної ради за поданням голови облдержадміністрації, після прийняття Кабінетом Міністрів України відповідних нормативно-правових актів, розподіляти між місцевими бюджетами з подальшим затвердженням на сесіях обласної ради обсяги та визначати головного розпорядника за субвенціями з державного бюджету:
    • на комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів районів;
    • на соціально-економічний розвиток;
    • на придбання вагонів для комунального електротранспорту (тролейбусів і трамваїв);
    • на здійснення заходів по передачі житлового фонду та об’єктів соціально-культурної сфери
    • Міністерства оборони України у комунальну власніть;
    • на придбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості;
    • на оснащення сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, придбання автомобілів швидкої медичної допомоги для сільських закладів охорони здоров’я;

    • на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів;

    • на фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення) районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту „Вдосконалення системи соціальної допомоги”.

  5. На виконання статті 40 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, для вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів з урахуванням особливостей депресивних територій і тих, що мають низький показник чисельності населення та розгалужену мережу бюджетних установ, а також ураховуючи рекомендації, доведені листом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2007 року № 31-11050-14-21/29737, з метою виконання статті 47 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” затвердити розподіл між бюджетами міст і районів додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 13345,5 тис. грн (додаток 4) та зобов’язати голів місцевих рад провести розподіл цих коштів виключно на покриття соціально захищених видатків, у першу чергу на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та оплату енергоносіїв, які споживаються бюджетними установами.

    Розподіл решти коштів цієї дотації провести за підсумками затвердження бюджетів міст і районів області в порядку, визначеному чинним законодавством, з подальшим затвердженням на сесіях обласної ради.

  6. Установити обсяг повернення кредитів до обласного бюджету в сумі 787,99 тис. грн та розподіл надання кредитів з обласного бюджету в сумі 787,99 тис. грн у 2008 році (додаток 5).

  7. Установити обсяг коштів, які передаються із загального фонду бюджету до спеціального фонду (бюджету розвитку), у сумі 53177,5 тис. грн, у тому числі за рахунок субвенції з державного бюджету 41000,0 тис. грн. Керуючись статтею 71 Бюджетного кодексу України, з метою поліпшення фінансового стану підприємств, що належать до спільної власності територіальних громад області, передбачити кошти: за КТКВ 180409 „Внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування у статутні фонди суб’єктів підприємницької діяльності” комунальній установі „Адміністративне управління Дніпропетровської обласної ради” у сумі 1500 тис. грн, за КТКВ 180410 „Інші заходи, пов’язані з економічною діяльністю” – обласному комунальному підприємству „Центр „зеленого” туризму та народних ремесел Дніпропетровщини” у сумі 150 тис. грн.

  8. Затвердити перелік об’єктів (додаток 6), фінансування яких буде здійснене за рахунок коштів бюджету розвитку.

  9. Установити обсяг резервного фонду обласного бюджету на 2008 рік у сумі 1000,0 тис. грн.

  10. Надати право голові обласної ради у процесі виконання обласного бюджету за поданням голови облдержадміністрації протягом бюджетного року здійснювати своїми розпорядженнями з подальшим затвердженням їх на сесіях обласної ради перерозподіл видатків за функціональною класифікацією та обсягами міжбюджетних трансфертів у межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів по відповідній галузі видатків за загальним та спеціальним фондами обласного бюджету з внесенням відповідних змін до додатків рішення обласної ради та переліку об’єктів, фінансування яких буде проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку.

  11. З метою забезпечення своєчасного використання коштів, які надходять до обласного бюджету у вигляді додаткових дотацій та субвенцій з інших бюджетів, у тому числі з Державного бюджету України, і мають суто цільовий характер, та за умови внесення змін (збільшення або зменшення) до обсягів трансфертів з Державного бюджету України, які надходять до обласного бюджету відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, ураховуючи періодичність проведення сесій обласної ради, надати право голові обласної ради своїми розпорядженнями, за поданням голови облдержадміністрації, збільшувати (у виняткових випадках – зменшувати) дохідну та видаткову частини обласного бюджету на суми уточнення обсягів трансфертів з державного та інших бюджетів і затверджувати розподіл уточнених обсягів коштів між головними розпорядниками цих коштів, включаючи бюджети міст і районів, з подальшим затвердженням їх на сесіях обласної ради.

    У процесі виконання обласного бюджету у виняткових випадках за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів обласного бюджету, погодженим з профільною постійною комісією обласної ради та постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів, головне фінансове управління облдержадміністрації здійснює перерозподіл видатків у розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів обласного бюджету за окремим функціональним кодом окремо загального та спеціального фондів обласного бюджету.

    Забороняється збільшення бюджетних призначень загального та спеціального фондів обласного бюджету на:

    • оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;
    • видатки, пов’язані з функціонуванням органів державної влади, за рахунок зменшення інших видатків;
    • видатки розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень на видатки споживання.

    У процесі виконання обласного бюджету, після завершення процедури реформування структури облдержадміністрації відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 26 листопада 2007 року № 526/0/3-07 „Про впорядкування структури обласної та районних державних адміністрацій”, головному фінансовому управлінню облдержадміністрації доручається внести відповідні зміни до розпису доходів та видатків обласного бюджету на 2008 рік, затвердженого відповідно до цього рішення, у частині визначення головними розпорядниками коштів обласного бюджету управлінь та інших структурних підрозділів облдержадміністрації.

    Розподіл у межах однієї функції за кодами економічної класифікації між розпорядниками коштів нижчого рівня (підвідомчими установами, закладами, підприємствами) погоджується профільною постійною комісією обласної ради.

    Головні розпорядники коштів пропозиції на фінансування розпорядників коштів нижчого рівня (підвідомчих установ, закладів, підприємств) щомісяця погоджують з профільною постійною комісією обласної ради.

  12. Зобов’язати головних розпорядників коштів обласного бюджету на виконання статті 47 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” затвердити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі виходячи з обсягів призначень, затверджених цим рішенням.

  13. На виконання статей 25 і 47 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” зобов’язати головних розпорядників коштів обласного бюджету та рекомендувати головам міських та районних рад:

    забезпечити в повному обсязі потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених видатків;

    при виконанні бюджету забезпечити в повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг;

    забезпечити укладання розпорядниками бюджетних коштів угод по кожному виду енергоносіїв у межах, встановлених відповідним головним розпорядником, обґрунтованих лімітів споживання з урахуванням зменшення обсягів споживання енергоносіїв щонайменш як на 10 відсотків.

  14. На виконання статті 40 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, Постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року № 256 „Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету” визначити головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відповідальним за підготовку пропозицій щодо фінансування державних програм соціального захисту населення, погоджених з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, та здійснення фінансового контролю за ефективністю витрачання коштів субвенцій з державного бюджету за зазначеними програмами.

    Місцевим органам влади протягом 2008 року фінансування державних програм соціального захисту населення проводити з урахуванням вимог статей 40, 42, 50, 51, 58, 62, 66 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

  15. Установити, що виконання рішення, прийнятого органом державної влади, який відповідно до закону має право на його застосування, про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, здійснюється Державним казначейством України та його територіальним підрозділами за попереднім інформуванням Міністерства фінансів України, головного фінансового управління облдержадміністрації та фінансових органів міських рад і райдержадміністрацій (відповідно до повноважень) у порядку, визначеному статтею 31 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

  16. На виконання статті 43 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” установити, що обсяги цільових коштів на 2008 рік, які враховані при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами, під час формування, затвердження та виконання відповідних місцевих бюджетів зменшенню не підлягають.

  17. Керуючись статтею 44 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, установити, якщо з відповідного місцевого бюджету здійснюються видатки, які мають проводитися згідно з Бюджетним кодексом України з іншого бюджету, така дія кваліфікується як нецільове використання бюджетних коштів.

    Обсяги цих видатків безспірно вилучаються з відповідного місцевого бюджету до Державного бюджету України або до бюджету вищого рівня органами Державного казначейства України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у тому числі й за рахунок зменшення трансфертів відповідному місцевому бюджету на відповідну суму.

  18. Керуючись статтею 69 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, установити, що допущення нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках має наслідком:
    для розпорядників бюджетних коштів  зменшення асигнувань цим розпорядникам на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням;
    для одержувачів бюджетних коштів  повернення коштів у сумі, що витрачена не за цільовим призначенням, у дохід відповідних бюджетів.

  19. Розпорядники бюджетних коштів беруть фінансові зобов’язання та здійснюють відповідні видатки за загальним та спеціальним фондами бюджету, керуючись вимогами статті 62 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.
    Будь-які видатки, пов’язані з утриманням бюджетних установ, можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати та за спожиті комунальні послуги й енергоносії.

  20. Зобов’язати головних розпорядників коштів обласного бюджету та рекомендувати головам міських та районних рад забезпечити виконання статі 68 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” у частині першочергового спрямування обсягів перевищення власних надходжень бюджетних установ над відповідними витратами, встановленими додатком 3 до цього рішення або до рішення про затвердження відповідних місцевих бюджетів, на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.

    У разі, якщо відсутня така заборгованість, розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
    • 50 відсотків коштів  на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
    • 50 відсотків коштів  на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною функцією.

    При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів взятих бюджетних зобов’язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов’язаннями із спеціального фонду бюджету.

  21. Керуючись статтею 23 Бюджетного кодексу України, доручити обласній державній адміністрації в особі головного фінансового управління облдержадміністрації за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів вносити зміни до річного та помісячного бюджетного розпису обласного бюджету в порядку, визначеному чинним законодавством, якщо після прийняття рішення про обласний бюджет відповідальність за виконання функцій або надання послуг, на які затверджено бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, або після внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 27 грудня 2001 року № 604 „Про бюджетну класифікацію та її запровадження”, та забезпечити подальше затвердження цих змін на сесіях обласної ради.

    У разі внесення таких змін зобов’язати головне фінансове управління облдержадміністрації у двотижневий термін повідомляти обласну раду про зміни.

  22. Відповідно до статті 65 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” зобов’язати:
    головних розпорядників коштів обласного бюджету, рекомендувати місцевим органам самоврядування не збільшувати штатну чисельність працівників бюджетних установ;

    керівників бюджетних установ утримувати чисельність працівників і здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах або планах використання бюджетних коштів.

  23. Надати право голові обласної ради за поданням голови облдержадміністрації своїми розпорядженнями з подальшим затвердженням їх на сесіях обласної ради вносити зміни до відповідних додатків до цього рішення в частині зміни головного розпорядника коштів обласного бюджету за видатками бюджету розвитку.

  24. Затвердити в складі видатків обласного бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 340691,9 тис. грн (додаток 7).

  25. На виконання Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, керуючись Протоколом засідання Ради Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування від 25 вересня 2007 року № 6, затвердити розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування в 2008 році Програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2007 року між переможцями, відповідно до рішення конкурсної комісії (додаток 8).

  26. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду обласного бюджету на 2008 рік за їх економічною структурою відповідно до ст. 29 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”:
    • оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);
    • нарахування на заробітну плату (код 1120);
    • придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів (код 1132);
    • забезпечення продуктами харчування (код 1133);
    • оплата комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160);
    • трансферти населенню (код 1340);
    • трансферти місцевим бюджетам (код 1320).

  27. Керуючись статтею 17 Закону України „Про міський електричний транспорт”, рекомендувати Дніпропетровській, Дніпродзержинській та Криворізькій міським радам передбачити співфінансування з місцевих бюджетів на оновлення рухомого складу міського електричного транспорту.

  28. Керуючись Державною програмою будівництва та розвитку мережі метрополітенів на 2006 – 2010 роки, рекомендувати Дніпропетровській міській раді передбачити співфінансування з міського бюджету на підтримку регламентних робіт для будівництва метрополітену.

  29. З метою забезпечення належної організації роботи з надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, керуючись Указом Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 „Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі”, Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1998 року № 1597 „Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі”, встановити, що кошти, передбачені за КФКВ 250914 „Витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням державних пільгових кредитів, наданих індивідуальним сільським забудовникам”, до формування Дніпропетровським обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі достатніх кредитних ресурсів, спрямовуються на витрати, пов’язані з його утриманням, відповідно до затвердженого облдержадміністрацією кошторису.

  30. Доручити відділу комунального господарства та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради спільно з головним фінансовим управлінням та галузевими управліннями облдержадміністрації розробити Порядок і нормативи відрахування до обласного бюджету частини прибутку (доходу) господарських організацій, які належать до спільної власності територіальних громад області, або у статутних фондах яких є частка спільної власності територіальних громад області.

  31. Рекомендувати міським головам та головам районних рад:
    1. Проаналізувати причини невиконання планових показників відповідних місцевих бюджетів за 2007 рік окремо за кожним дохідним джерелом та забезпечити надходження податків і зборів у 2008 році в обсягах, не менших ніж у 2007 році.

    2. З метою підвищення ефективності управління об’єктами комунальної власності відповідних територіальних громад області та враховуючи недостатню роботу окремих рад з цього питання в 2007 році, вжити організаційних заходів, спрямованих на збільшення надходжень податку на прибуток підприємств комунальної власності та плати за оренду цілісних майнових комплексів, що перебувають у комунальній власності, на 20 відсотків від середньомісячних надходжень у 2007 році.

    3. З метою збільшення надходжень до відповідних місцевих бюджетів та забезпечення детінізації економіки не допускати прийняття рішень відповідних місцевих рад щодо надання суб’єктам господарювання пільг зі сплати податків і зборів до місцевих бюджетів.

    4. Забезпечити зменшення недоїмки зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), які зараховуються до дохідної частини бюджетів адміністративно-територіальних одиниць області, не менше ніж на 10 відсотків від її обсягу, який утворився станом на 1 січня 2008 року.

    5. Врахувати зміни до Закону України „Про плату за землю” в частині збільшення ставок земельного податку для земель, грошову оцінку яких не встановлено.

    6. З метою уникнення заниження суми орендної плати, яка надходить до місцевих бюджетів, забезпечити виконання змін, внесених до Закону України „Про оренду землі” щодо набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, виключно за результатами аукціонів та збільшення орендної плати за землю.

    7. З метою формування бюджету розвитку місцевих бюджетів області при укладенні договорів купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення утримуватися від надання розстрочки з оплати.

    8. З метою забезпечення виконання статті 54 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” організувати проведення суцільної інвентаризації заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, щодо обґрунтованості визначення її обсягу, формування тарифів та віднесення до собівартості виробництва теплової енергії і послуг з водопостачання та водовідведення економічно обґрунтованих витрат.

      Результати зазначеної суцільної інвентаризації надати облдержадміністрації у термін до 1 березня 2008 року.

    9. Відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачити в місцевих бюджетах на 2008 рік видатки на фінансову підтримку громадських організацій ветеранів та інвалідів для виконання їх статутної діяльності.

  32. Відділу комунального господарства та комунальної власності виконавчого апарату обласної ради спільно з галузевими управліннями облдержадміністрації:
    1. Здійснити детальний аналіз результатів діяльності підприємств, закладів і установ, що належать до спільної власності територіальних громад області, за 2007 рік.

    2. У термін до 1 березня 2008 року переглянути фінансові плани на 2008 рік підприємств, що належать до спільної власності територіальних громад області, та розробити план заходів із підвищення рівня їх прибутковості і збільшення надходжень податку на прибуток комунальних підприємств у 2008 році не менше ніж на 20 відсотків від рівня 2007 року кожного із зазначених суб’єктів господарювання та надати їх на розгляд і затвердження профільним постійним комісіям обласної ради.

  33. Рекомендувати міським головам, головам райдержадміністрацій і Державній податковій адміністрації у Дніпропетровській області встановити жорсткий контроль за виконанням вимог статті 39 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” щодо здійснення в разі зміни юридичної адреси суб’єктів підприємницької діяльності – платників податків сплати визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

  34. Надати право обласній державній адміністрації в особі головного фінансового управління облдержадміністрації за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів розміщати тимчасово вільні кошти обласного бюджету, які утворились станом на 1 січня 2008 року та накопичуються протягом поточного року, на строкових і поточних депозитних рахунках у державних банках у порядку, затвердженому розпорядженням облдержадміністрації від 19 лютого 2007 року № 45-р-07 „Про розміщення тимчасово вільних коштів обласного бюджету на депозитних рахунках в банківських установах”. Відсотки за користування тимчасово вільними коштами обласного бюджету на депозитних рахунках банківських установ спрямовувати на проведення видатків обласного бюджету, включаючи видатки бюджету розвитку.

  35. Керуючись листом головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області від 26 грудня 2007 року № 05-38/4822, доручити головному управлінню Державного казначейства України в Дніпропетровській області (Галущинський) провести списання залишків коштів обласного бюджету, заблокованих в АК АПБ „Україна” у сумі 370214,43 грн (загальний фонд – 305970,15 грн, спеціальний фонд – 64244,28 грн), як заборгованості, термін позовної давності якої минув, та забезпечити їх належне відображення у фінансовій звітності.

  36. Рекомендувати міським головам, головам райдержадміністрацій ініціювати включення до рішень відповідних рад питання списання коштів місцевих бюджетів, заблокованих в АК АПБ „Україна”.

  37. Відповідно до статей 22, 28, 80 Бюджетного кодексу України зобов’язати головних розпорядників коштів обласного бюджету в порядку, визначеному чинним законодавством, надати звіти про використання коштів обласного бюджету у розрізі економічної класифікації видатків за 2007 рік відповідним постійним комісіям обласної ради в двотижневий термін після подання звітів головному управлінню Державного казначейства України у Дніпропетровській області разом з пояснювальною запискою.

  38. Додатки 1 – 8 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

  39. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету та фінансів.

Голова обласної ради Ю. ВІЛКУЛ

м. Дніпропетровськ
29 січня 2008 року
№ 334-14/V




Зроблено в корпорації ЕЛРО.
2002-2003 рік.
Дніпропетровська обласна рада,
49004, Україна, м. Дніпропетровськ, пр.Кірова, 2
Контактний телефон: (0562) 7428026
E-mail: oblrada@oblinfo.dp.ua
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1