Березень 2015


10 березня / 2015

Дніпропетровська облрада передає номінацію «Козацькі пісні Дніпропетровщини» до штаб-квартири ЮНЕСКО

Дніпропетровська обласна рада продовжує послідовну роботу по включенню пам'яток культурної спадщини області до Світової спадщини ЮНЕСКО. МЗС України днями направить номінаційне досьє «Козацькі пісні Дніпропетровщини» для експертизи до штаб-квартири ЮНЕСКО в Парижі. Супроводжуватиме документи голова Дніпропетровської облради Євген Удод. За його словами, треба домагатися включення пісень до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони, бо вони вже знаходяться на межі вимирання та забуття – основним носіям елементу більше 80-90 років.

«Щоб прийняти народ до світової спільноти, треба його пізнати. Краще всього розкрити душу людей можна через їх культуру і традиції. Всесвітнє визнання козацької культури надасть потужний імпульс у розвитку не лише мистецтва, а й формування іміджу України як держави з багатими традиціями та культурної спадщиною», – зазначив Євген Удод. Також він додав, що новий статус підкреслить унікальність та історичну значимість козацьких пісень Дніпропетровщини і дасть можливість залучати додаткові гранти на їх збереження, розвиток і популяризацію.

Номінаційне досьє підготували регіональні та національні музикознавці, спеціалісти Дніпропетровської облради, представники експертної ради при Мінкульті України та Українського центру культурних досліджень. Досьє, зокрема, включає в себе інформацію про елемент, фотоматеріали, 10-хвилинний відеоролик, перелік заходів з охорони, листи згоди носіїв елементу та представників громад у підтримку ініціативи про охорону пісень.

Нагадаємо, напередодні Міністерство культури України включило козацькі пісні Дніпропетровщини до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Відповідний наказ підписав Міністр Культури України В’ячеслав Кириленко. Це була одна з найголовніших умов для подальшого їх внесення до списку термінової охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.